قفله Reflets

به چه روشی فرانسه یاد بگیریم - قفله Reflets

یکی از قدیمی ترین روش های آموزش زبان فرانسه است. این روش آموزشی از سه سطح تشکیل شده و زبان آموز بعد از اتمام سه سطح از درک قابل قبولی نسبت به زبان فرانسه برخوردار خواهد شد. ولی مبنای  آموزش در متد قفله تکیه بر ساختارها و تمام جزییات زبانی است و به عبارت دیگر تاکید این روش آموزشی بر گرامر است و به مکالمه و ارتباط کلامی در وهله دوم توجه می کند . به این ترتیب برای کسانی که تنها خواستار مکالمه روان در مدت کوتاه هستند و نیازی به مدرک زبانی با نمره بالا ندارند این روش آموزشی توصیه نمی شود چرا که پیشرفت با متد قفله مستلزم صرف وقت بیشتر چه در امر یادگیری و چه در امر حل تمرین و کسب مهارت است. لازم به ذکر است که این متد البته در دراز مدت و صرف وقت و دقت فراوان یکی از بهترین متدها برای اخذ مدرک زبان با نمره قابل قبول و سطح پیشرفته است.

درباره متد آموزشی قفله Reflets

اولین چاپ متد Reflets توسط Guy cappelle و  Noëlle در سال ۱۹۹۹ در انتشارات Hachette   به چاپ رسیده است. این متد مخصوص جوانان و بزرگسالان می باشد. در این متد با استفاده از اسناد ویدیویی و مسائل فرهنگی انگیزه زبان آموزان را بر می انگیزد. هر درس بر اساس موقعیت موجود فیلم مربوطه را ارائه می دهد تا زبان اموزان بتوانند موقعیت واقعی موجود در ان فرهنگ را مشاهده نمایند. در پایان فیلم سوالاتی مربوط به آن موقعیت مطرح می گردد تا توجه و خلاقیت زبان اموزان را بیازماید و دقت و توجه انان را در بخاطر سپاری تعاملات موجود در فیلم ارزیابی نماید همچنین باعث ایجاد تفکر و ارائی حدسیات زبان آموزان از ان موقعیت می گردد

راهنمای سطوح کتاب قفله Reflets

سری کتاب های REFLETS که این سری شامل REFLETS 1 تا REFLET 3 است. برای این سری هم سطوح Common European Framework of Reference for Languages تعریف نشده است بلکه به صورت زیر طبقه بندی شده است:

REFLETS 1 برای سطح Débutant
REFLETS 2 برای سطح Intermédiaire
REFLETS 3 برای سطح Avancé

اطلاعات تماس 

گروه آموزش زبان فرانسه

ایمیل :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

وبسایت :www.club-france.ir

تلگرام facebook